تبلیغات

بازسازی کلبه بنگورا توسط میکائِلس در سواحل اقیانوس هند

بدون دیدگاه
بازسازی کلبه بنگورا توسط میکائِلس در سواحل اقیانوس هند

بازسازی کلبه بنگورا توسط میکائِلس در سواحل اقیانوس هند بسیار لاکچری و زیبا به نظر می رسد میکائِلس با نام تجاری Michaelis Boyd Associates که گروهی معمار هستند و دفتر آنها در لندن می باشد کار بازسازی این بنا را به عهده داشته اند . در واقع ساحل اقیانوس آرام با شن های سفید و طبیعت بکر دست نخورده ، زیبایی این کلبه را دو چندان کرده . این پروژه ترکیبی از خلاقیت و مدرن سازی که در جزیره بنگورا که یکی از جزایر موزامبیک در جنوب آفریقا به شمار می آید.

michaelis-boyd-mozambique-resort-001

بنگورا دومین جزیره بزرگ از مجمع الجزایر Bazaruto در موزامبیک به شمار می آید و این کلبه توریستی در کنار ساحل بنگورا روی شن های سفید بنا شده و شامل ۱۵ اتاق برای میهمان ها می باشد.

برای مشاهده تصاویر در مقیاس اصلی روی آنها کلیک کنید

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-002

همانطور که در تصاویر پیداست استفاده از عناصر محلی و سنتی  مانند سقف ، دیوار ها و ساختار خانه در دستور کار قرار گرفته تا در آب و هوای گرم موزامبیک دارای فضایی ظریف با تهویه مناسب باقی بماند.

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-001

کار طراحی داخلی این کلبه با مارگاریت لو بوده که از صنایع دستی موزامبیکی و البته برخی موارد پرتغالی در کنار سایر آن ها به کار رفته مانند برخی از کاشی ها و پارچه ها.

رویکرد اصلی در این پروژه تمرکز بر روی نگهداری خانه به شکلی که مانند طبیعت بکر باقی بماند و از فضای اطراف گرفته شود به نحوی که از اب و فاضلاب بازیافتی برای آبیاری گیاهان و درختان اطراف استفاده می شود.

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-006

۱۵ اتاق میهمان که شامل ۱۰ Casitas (خانه های کوچک -a Small house) و سنتی ساخته شده اند و سقف آنها majeka یا همان سنتی طراحی شده کاه گلی به همراه دوش که در بیرون خانه قرار گرفته و همچنین ۲ کازینو به همراه ویلای خانوادگی وجود دارد.

هر کدام از این اتاق های میهمانان به همراه پنجره ای است که به سمت اقیانوس آرام باز می شود و ساحل سفید قابل روئیت است.(تنفس کردن در این فضا را لذت بخش تر می کند).

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-007

همانطور که از تصاویر نیز مشخص است کلبه بنگورا تسلیم امکانات محدود داخل جزیره نشده.

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-008

برای مشاهده تصاویر در مقیاس اصلی روی آنها کلیک کنید

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-011

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-012 michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-014

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-015

michaelis-boyd-benguerra-lodge-mozambique-016منبع : آریا دانلود

تبلیغات

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *