تبلیغات

۹۴ راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

بدون دیدگاه

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

اگر شما می خواهید یک میلیاردر باشید خیلی خفن یا می خواهید فقط چند هزار تومان صرفه جویی کنید،راه هایی ساده و سورپرایز وجود دارد که بتوانید مقداری از پول خود را در روز ذخیره کنید.بیایید با هم این راه ها را مرور کنیم ، تمام شدن پول در پایان ماه می تواند گاهی استرس زا باشد برای ما اما کنترل نحوه مصرف و صرفه جویی از جیب “pocket-full of George Washington’s” می تواند کمک کند به کم کردن این ناراحتی ها از خرید از فروشگاه های بزرگ گرفته تا هزینه محافظت از لباس هایتان که برایتان ۹۴ روش ساده و سریع جهت صرفه جویی در خرجی روزمره تان آماده کردیم.

 

بانکداری و بودجه بندی

 

۱- به دنبال بانکی باشید که برای شما سود داشته باشد بتواند به شما سود بانکی بدهد حتی به سپرده های کوچک شما ، معمولا بانک های کوچک برای راه افتادن کار خود آفر های قابل توجهی ارائه می کنند،پیشنهاد می کنیم انها را دنبال کنید.

 

۲- قسط های خود را دسته بندی و تقسیم بندی کنید و در زمان معین به آنها به پردازید ، حتی المکان با منابع انسانی خود صحبت کنید تا دریافتی ماهیانه خود را به قبل از اقساط اختصاص دهند تا بتوانید از پس آنها بر بیایی که این کار در کاهش استرس ماهیانه شما نیز تاثیر خواهد داشت.

 

۳- اهداف خود را ردیابی کنید و متناسب با بودجه خود در نظر بگیرید و می توانید از قاعده “Pay off credit card debt!” پیروی کنید

 

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

۴- حساب بانکی خود را مانند شرلوک هلمز چک کنید ریز و دقیق شوید مخصوصا اگر شارژه های ماهیانه خود را روی اتوماتیک قرار داده اید بررسی کنید خرج چه چیزهایی در ماه انجام می دهید می توانید بالانس حساب خود را بررسی کنید تا متوجه شوید در ماه گذشته چه خرج هایی انجام داده اید آیا نیاز بوده ….

 

۵- در رابطه با دستگاه های خود پرداز ATM و ترفند های آن خود را آگاه سازید معمولا برای خدماتی که اغلب از طرف مشتریان گمان می شود سرویس ها رایگان است هزینه هایی پنهان دریافت می شود مانند صورت حساب گرفتن ، نقل و انتقالات و کارمزد های این چنینی

 

۶- داشتن برنامه در برداشت های بانکی به شما کمک می کند برای مثال برای جابجا کردن پول بین بانکی هزینه بردار هست مستقیم به بانک مراجعه کرده و این کار بین بانکی را به صورت دستی انجام دهید.

 

محافظت های شخصی

 

۷- سایت های محصولات منحصر به فرد را دنبال کنید هر سایتی مثلا از کوتاه کردن موی سر گرفته تا واکس کفش …اگر می بیینید یک سایت پیشنهاد خود  و درستی از سایت های دایرکتوری آنها را چک کنید تا از صحت و اعتبار آن با خبر و مطلع شوید و در حال حاضر نیز سایت های زیادی در ایران در زمینه تخفیف های گروهی فعالیت می کنند که می توانید با یک جستجوی ساده تعدادی از آنها را بدست آورید این کار به شما کمک می کند در که پله پله در برخی هزینه های غیر ضروری صرفه جویی و یا هزینه های آنها را کاهش دهید.

 

۸- اصلاح موی سر به صورت رایگان ! به صورت آنلاین از گوگل جستجو کنید و یا در روزنامه های کثیر النتشار مانند همشهری به دنبال مراکزی باشید آموزش اصلاح سر می دهند و قراری با کارآموزان بگذارید تخفیف بگیرید.

 

۹- از خودتان مراقبت کنید!اندازه کافی بخوابید ،دستانتان را همیشه تمیز و شسته نگاه دارید غذای سالم بخورید و تمرینات مستمر داشته باشید که این کار ها باعث می شود یکباره به پزشک مراجعه نکنید و کلی هزینه برای خود نتراشید.

 

۱۰- عادت های گران خود را ترک کنید!خرید سیگار،داروهای غیر مجاز،مواد مخدر ،مشروبات الکلی این مسائل علاوه بر این که مصرف آنها برای بدن مضر است و سلامت شما را به خطر می اندازد بلکه یه ولخرجی بزرگ است در تحقیقات و پژوهش ها نشان میدهد به طور متوسط یک فرد سیگاری سالیانه حدود ۶ میلیون هزینه سیگار می دهد.

 

۱۱- اغلب خرید های ماهیانه ارزانتراز خرید های کوچک هستند برای مثال اگر از قرص و دارو استفاده می کنید از پزشک خود بخواهید که دستور خرید ۳ ماهه به شما بدهد تا در خرید های خود صرفه جویی کنید.

 

۱۲- برای اصلاح بدن از کرم های لوسیون که از مرطوب کننده هایی مانند روغن نارگیل،روغن زیتون و یا از آیتم هایی که در دور و اطراف خانه هستند و بلا استفاده مانده اند مانند روغن بچه.

 

۱۳- افراط در رفتن به Spa روزانه استفاده از ماسک های صورت اسکراب بدن محدود به رفتن به Spa ها نمی شود شما می توانید از مواد خوب برای خودتان طراحی کنید مواد تشکیل دهنده ماسک ها را جستجو کنید به جای اینکه هزینه های زیاد برای خود بتراشید سعی کنید لیست خودتان در خانه بسایزید و استفاده کنید من جمله موز و قهوه…

 

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

۱۴- دوش کوتاه بگیرید.خرش ها دوس آب سر می گیرند،کم کردن درجه گرما موجب صرفه جویی در پول ، آب و انرژی می شود و طول می کشد دوباره مخزن پر شود و آب گرم شود…اگر برای شما دوش آب سرد مانند یک کابوس است بهتر است ترموستات ابگرمکن را تنظیم کنید روی حالت تابستانی یا دمای کمتر از ۱۲۰ درجه که مقداری صرفه جویی کرده باشید.

 

۱۵- تخفیف ها را دنبال کنید ، اگر از عادت های خود چیزی مورد علاقه در تخفیف ها می بینید انها را دنبال کنید و در موقعیت مناسب کوپن تخفیف آن را تهیه کنید از شرکت یا محل کار و سازمان خود مانند بلیط سینما استخر کنسرت خرید تجهیزات  توپ فوتبال و یا عضویت در باشگاه های ورزشی و…

 

۱۶-از فواید کلاس های تناسب اندام مانند Fitness بهره گیرید خیلی از باشگاه های ورزشی یک هفته تمرین را رایگان ارائه می دهند می توانید آنها را امتحان کنید و از رفتن به باشگاه بعدی ترسی نداشته باشید چرا که تجربه خیلی خوب و مفیدی برای شما خواهد بود.

 

۱۷- بعضی از کلاس های ورزشی به صورت آنلاین تدرس می شوند گرچه این مطلب خیلی در کشور ما مصداق ندارد اما رفته رفته فرهنگ آن در حال جا افتادن است کلاس هایی مانند یوگا ،چربی سوزی و تناسب اندام و …که هزینه ثبت نام در آنها به مراتب کمتر است که با داشتن اکانت آنها می توانید ویدئو های آموزشی آنها را نیز دریافت کنید.

 

۱۸- خود درمانی کنید : گاهی اوقات چیزهایی که نیاز ندارید بخرید خویشتن داری را کنار بگذارید، بگذارید فکر نکنید که زندانی هستید اینطور احساس می کنید که کمتر محدود شده اید،خود درمانی کمک می کند از هزینه های بیهوه جلوگیری کنید.شاید بتوان به آن قدرت اراده نیز گفت.

 

خانه و تجهیزات الکترونیکی

 

۱۹- هنگام شستن ظروف آب را ببندید با این کار صرفه جویی قابل ملاحضه ای در مصرف آب و بهینه مصرف کردن آب ایفا می کنید، هر زمان که تمامی ظروف آغشته به کف شد به خودتان اجازه دهید تا آب را باز کنید با این کار احتمالا می توانید ۲۰۰ ا ۵۰۰ گالن آب گرم در ماه صرفه جویی کنید.

 

۲۰- از راه حل های ترکیبی برای شستشوی ظروف خانگی می توانید استفاده کنید برای مثال می توانید با یک جستجوی ساده دستور طرز تهیه یه مایع ظرفشویی خانگی را تهیه دیده و آن را در خانه آماده کنید و با این کار هزینه های خرید مواد ظرف شویی را کاهش دهید.برای مثال می توانید از مواد :باقی مانده نوشابه ها ،سرکه ، روغن زیتون و دارو های گیاهی با این کار هم خودتان تهیه دیدید هم طبیعی می باشد و از مخلوط کردن مواد صنعتی جلوگیری کرده اید.

 

۲۱- تهویه هوای خانگی خود را سفارشی سازی کنید و خودتان آن را تهیه ببینید به جای خرید اسپری معطر ، گل های معطر و … از شمع های ترکیبی یا ترکیب جوش شیرین و اسانس های ساده استافده کنید.توجه داشته باشید ما اینجا ایده های اولیه را به شما می دهیم ،شما می توانید با کمی جستجو در مورد آنها به نتیجه دلخواه برسید.

 

۲۲- نگهداری از لوزام خانگی: لوازم خانگی علی الخصوص لوازم آشپزخانه را تمیز نگاه دارید که این کار از فرسوده شده سریعتر این تجهیزات جلوگیری می کند.

 

۲۳- در زمان خرید لوازم خانگی به برچسب انرژی آنها توجه داشته باشید که این نیز با هزینه برق شما در پایان ماه رابطه مستقیم دارد و مقیاس خود را انرژی استار بودن لوازم الکرونیکی در زمان خرید قرار دهید.

 

۲۴- با جریان برق AC رفیق باشید: یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه برق استفاده نکردن از دستگاه های اسپلیتر و تهویه هوا است از ترفند های رایگان برقAC با خبر شوید و بهینه مصرف کنید.

 

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

۲۵- سعی کنید در هر موقعیتی که قرار دارید چراغ آنجا روشن باشد و تمامی چراغ های دور و اطراف را خاموش بگذارید که رفته رفته باعث میشود صرفه جویی زیادی در مصرف برق خود داشته باشید.

 

۲۶- هزینه های برف AC را کاهش دهید : کافیست ترموستات را بر روی درجه ۷۴-۷۸ تنظیم نمایید درجه ای که به آن حالت تعادل می گویند، فیلتر های هوا را تمیز نگاه دارید و آنها را هر چند ماه یکبار تعویض کنید،پنجره ها را در فصل سرما بسته نگاه دارید مخصوصا زمانی که تهویه هوا در جریان است.

 

۲۷- خود را برای فصل سرما آماده کنید: تمامی درز های ساختمان درب و پنجره های ورودی ها را کنترل کنی و آنها را با عایق حرارتی و یا حوله بپوشانید.

 

۲۸- در فصول سرما به جای زیاد کردن درجه حرارت داخلی از پتو و البسه گرم استفاده کنید از نوشیدنی های گرم لذت ببرید و بنوشید مانند چای تا گرم بمانید.

 

۲۹- تلویزیون کمتر تماشا کنید و فقط دنبال کانال دلخواه خود باشید به طور متوسط در هر ۴ ساعت حدود ۱۰۰ تبلیغ میبینید از تلویزیون پس تا می توانید از دیدن این تبلیغات تجاری اجتناب کنید.

 

۳۰- اگر می توانید کابل ها را جدا کنید: برای این کار آمادگی دارید ؟ با کشیدن کابل برق تلویزیون می توانید سالیانه تا ۵۰۰ دلار البته در کشورهای اروپایی صرفه جویی کنید.هرچه مدت زمان کمتری TV تماشا کنید بیشتر وقت برای استراحت خود دارید به زندگی طبیعی اجتماعی خود میرسید قطعا وزن بهتری خواهید داشت.کافیست ترس را کنار بگذارید.

 

۳۱- وقت آن است که سوییچ کنید به سمت لامپ های کم مصرف و سازگار با محیط زیست حتما لامپ های کم مصرف به گوشتان خورده و یا دیده اید به راحتی قابل تهیه هستند وانواع مختلفی دارند  لامپ های LED و یا CFLS انرژی کمتری نیاز دارند برای روشن شدن ممکن است احمقانه به نظر برسد اما با لامپ های کم مصرف می توانید تا ۱۰$ هزار دلار در دوره ۱۰ ساله صرفه جویی انرژی داشته باشید.

 

۳۲- خیلی از افراد فکر می کنند زمانی که دستگاه به برق متصل است و در حالت Stand By یا خاموش است برق مصرف نمیشود که این  تفکر نادرست است اگر گوشی شما شارژ شده آن را از شارژ در بیاورید دستگاه های دیگر مانند تستر ، هیتر ،مایکروویو و …را پس از مصرف از برق جدا کنید.

 

۳۳- از دستگاه های محافظ نوسان برق حتما استفاده کنید در منزل

 

اجتماعی

 

۳۴- از اپلیکیشن های ویژه نوشیدنی ها در مناطق خود استفاده کنید مانند برنامه Four Square البته ممکن است این برنامه ها در ایران خیلی جا افتاده نباشند اما حتما دیده اید تستر های زیادی در جلوی برخی از سوپر مارکت ها در انتظار شما هستند تا بروید و محصولات آنها را تست کنید…

 

۳۵- برای تبریک تولد و یا دعوت به مراسم خود سعی کنید خودتان کارت را طراحی کنید با کمی خلاقیت می توانید این کار را انجام دهید.

 

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

۳۶- در کشورهای غربی و اروپایی رسمی به نام پات لاک وجود دارد که در آن خانواده ها غذاهای خود را تدارک دیده و در یکجا جمع شده و از غذاهای یکدیگر استفاده می کنند با این روش هم از غذاهای سلامت استفاده می کنید هم از تنوع غذایی زیاد بهرمند می شوید هم در زمان صرفه جویی کرده اید…

 

۳۷- غذاهای خود را بیرون میل کنید: همیشه بیرون غذا خوردن به این معنا نیست به رستوران بروید و فست فود بخرید:می تواندید بدون هیچ ترفندی غذای خود را به حیاط برده و میل کنید می توانید در پارک میل کنید و یا ساحل و …

 

۳۸- این یکی در کشور ما جایگاهی ندارد که به آن BYOB می گویند که مخفف Bring your own bottle گفته میشود که در آن افراد به همراه خود برای یک میهمانی مشروبات الکلی می برند…

 

۳۹- وقتی زمان جشن تولدی فرا میرسد بهترین زمان است تا با خلاقیت و ایده پردازی خود از لوازم داخل خانه یک کادو یا هدیه دوست داشتنی درست کنید.

 

تفریح

۴۰- معمولا در طول روز که هوا روشن است سینما ها آفر های ویژه ای در نظر می گیرند مانند قیمت کمتر و خوراکی های متنوع به همراه بلیط که به شما تحویل میدهند.

 

۴۱- با دوستان خود کتاب های مورد علاقه خود را موزیک ها را و DVD های خود را به اشتراک بگذارید به جای خریدن آنها و اگر می خواهید خرید کنید به دنبال تخفیف خورده ی آنها باشید و یا کتاب های دسته دوم تمیز را خریداری کنید.

 

۴۲- اگر زیاد کتاب می خوانید پیشنهاد می کنیم در یک کتابخانه ثبت نام کنید تا بتوانید از هزاران کتابی که احتمالا در دسترس شما قرار می دهند استفاده لازم را ببرید و یا قرض بگیرید…

 

۴۳- اگر از اکانت های ویژه اینترنتی مانند شبکه های تلویزیونی تحت آی پی و یا عضویت ویژه ای در سایت خاصی دارید که امکانات مختلفی ارائه می دهند آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و در عوض اکانت آنها را برای مدتی قرض بگیرید.

 

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

۴۴- اگر سینما زیاد می روید سعی کنید خود را به سینمای خانگی در داخل خانه عادت دهید برای خود پاپ کرن درست کنید وسایل را محیا کنید چراغ ها را خاموش کنید موبایل را خاموش کرده و از خرج کرده بیهوده پول خودخودداری کنید.

 

۴۵- اگر برای عضویت در مجله ای ،روزنامه ای یا اشتراک خاصی دارید که استفاده نمی کنید سریعا آن را غیر فعال کنید که این کار به نفع شماست.

 

۴۶- ببینید در اطراف شما در شهر شما چه اتفاقاتی می افتد:اخبار داخلی و محلی و روزنامه را دنبال کنید،وب سایت های محلی ،برد های کافی شاپ ها که رویداد های را دنبال می کنند مانند قهوه خانه یا کافی شاپی که بازی های فوتبال را رایگان روی پرده به نمایش می گذارد که از تماشای آن لذت ببرید…

 

۴۷- کمی بیشتر به موزه ها توجه کنید ! برخی از موزه های شهر هستند که در ماه روز های خاصی را به بازدید رایگان اختصاص می دهند آنها را جستجو و پیدا کنید و استفاده کنید.

 

لباس

 

۴۸- برای لباس هایتان وقت بزارید!گاهی اوقات با بی حوصلگی لباس هایتان را پراکنده قرار ندهید سعی کنید هر کدام را در جای مخصوص به خود قرار دهید تا بعد از مدتی نگران گم شدن جوراب هایتان و یا سایر لباس هایتان نباشید چرا که باعث می شود متحمل هزینه خرید لباس جدید شوید…

 

۴۹- از خشکشویی لباس اجتناب کنید!لباس های شما از دستان و پاهای شما نگهداری می کنند برای لباس های سخت جان مثل چرمی و پشمی و لباس هایی که به شستشوی دستی نیاز دارند با صابون و مایع بشوید به جای اینکه به خشکشویی ببرید.

 

۵۰- از لباس هایی که دارید مراقبت کنید! اگر چه گاهی نیاز دارند لباس ها تا پودر بیشتری خرج آنها کنید برای تمیزکردن باز هم می ارزد که این کار را کنید چرا که خرید نکردن لباس یه سرمایه اندوزی خوب محسوب می شود و محافظت از آنها صرفه جویی در بازه زمانی را در پی دارد.کافی است وقت بزارید دکمه های افتاده لباس را دوباره بدوزید ، شلوار جین پاره شده را بدوزید تازه اینکه ممکن است زیبا تر هم در نتیجه به نظر برسد.

 

۵۱- لباس های خود را بو کنید! بو کردن لباس ها می تواند از عواملی باشد که به موقع آنها را بشویید نه زودتر و نه دیر تر چرا که دیر تر شستن لباس ها باعث طولانی تر شدن عمر آنها می شود.

 

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

۵۲- از خشکشویی لباس ها تا حد امکان اجتناب کنید!خشک کننده ها علاوه بر مصرف انرژی برای این کار باعث خسارت دیدن لباس ها و در نهایت کاهش سیکل عمر مفید لباس می شوند.

 

۵۳- از آب سرد استفاده کنید! گرانترین بخش شستشوی لباس گرم کردن آب است.استفاده از آب سرد صرفه جویی در هزینه ها است گرچه آب گرم بهتر تمیز می کند اما بهتر است آن را نگاه دارید برای لباس هایی که خیلی کثیف هستند.

 

خرید

۵۴- کیف پولتان را در خانه یا در محل کار بگذارید!برای گفتگو به جایی می روید؟ کیف پولتان را با خودتان نبرید یا برای یک خرید ساده می روید نیازی نیست کیف پول با خودتان ببرید هم از هزینه کردن های بی جا خود داری می کنید هم اینکه نگران دزدیده شدن کیف پولتان نیستید.

 

۵۵- برای کارت های پاداش ثبت نام کنید ! البته مصداق این کار در کشور ما در فروشگاه های بزرگ است که شما با خرید مقداری معین جنس به شما پاداش می دهند که آن نیز در کارت شما ذخیره می شود که  هر زمان که بخواهید می توانید از آنها استفاده کنید.

 

۵۶- کوپن های اینترنتی را ردیابی کنید هر سایتی که دلخواه های  شما را به صورت کوپن ارائه می دهد را تهیه کنید و در زمان مناسب از آنها استفاده کنید.

 

۵۷- صبر کنید برای حراج! برخی از فروشگاه ها در فصل های Low Season  که معمولا پایان هر فصل هست فروشگاه های بزرگ یا تولیدی ها محصولات خود را که در پایان هر فصل اضافه محصولات به حساب می آید را با تخفیف قابل توجهی برای فروش قرار می دهند که می توانید از آنها بهرمند شوید.

 

۵۸- سعی کنید از برند های متفرقه یا تازه به بازار آمده اند خرید کنید لزومی ندارد از برند های گران قیمت استفاده کنید در زمان صرفه جوی مالی،اغلب تشخیص جنس فرعی از جنس اوریجینال سخت است حتی در ربطه با دارو ها و مواد غذایی نیز صدق می کند برای مثال هر موقع به فروشگاه رفتید چند نمونه سوس مایونز را با هم از لحاظ قیمیتی بررسی کنید یا سس های کچاپ و غیره.

 

۵۹- خرید برای مراسم ها بعد مراسم ها! این یعنی اینکه روزهای بزرگی در سال وجود دارد مانند روز پدر ، شب یلدا ،کریسمس، تحویل سال نو و ….معمولا در این ایام اجناس متناسب با آن رو گران هستند اما چند روز بعد از آن ارزان و ارزان تر می شوند مانند خرید لباس بعد از روز های اول عید در کشور خودمان، خیلی از فروشگاه ها برای فروش رساندن محصولات خود به ناچار مجبور هستند با قیمت بسیار پایین تر با تخفیف بیشتر به فروش رسانند.

 

۶۰- از قانون ۳۰ روز پیروی کنید! اگر احساستان به شما می گوید خرید یک جنس برای شما ضرورتی ندارد به احتمال زیاد ضرورتی برای خرید وجود ندارد.آن آیتم ها را بنویسید روی کاغذ و ۳۰ روز صبر کنید اگر در پایان ۳۰ روز هنوز می خواهید آن را بخرید پس این کار را انجام دهید.

 

۶۱- کلی خرید کنید! چه اشکالی دارد گاهی کلی خرید کنید، اما چه اجناسی؟محصولاتی که دیر فاسد می شوند و خرید کلی انها دارای تخفیف خوبی است مانند لوازم بهداشتی دودورانت ها  و صابون ها.

94 راه خلاقانه برای صرفه جویی در هزینه ها (ویژه ایران)

 

۶۲- شماره کارت های خود را از حساب های کاربری آنلاین پاک کنید، نگذارید دیر شود همین الان این کار را انجام دهید، از روی مرورگر خود اطلاعات را پاک کنید اینکار باعث میشود پروسه خرید شما قدری به عقب بیافتد که گاهی باعث کنسل کردن خریدار از خرید های غیر عقلایی می شود.

 

غذا و نوشیدنی ها

 

۶۳- غذایتان را تولید کنید! تولید کردن غذا همیشه هم آنقدرها سخت نیست و همیشه که نباید از زمین های کشاورزی بیاید و ما از فروشگاه ها بخریم خیلی از گیاهان دارویی و طبیعی و میوه و سبزیجات را می توان به آسانی پرورش داد حتی در داخل خانه.ریاضی آسان است : یه پاکت دانه ان ممکن است کمتر از ۱۰۰۰ تومان باشد و همان می توانند چندین کیلو گوجه فرنگی و لوبیا به شما تحویل دهد.

 

۶۴- لیست را تهیه و آن را بچسبانید!استراتژی که باعث می شود موقع خرید میوه و سبزیجات از خرید وسایل اضافی اجتناب کنیم و اغلب مردم به مراکز خرید مراجعه می کنند و میوه و سبزیجات زیاد خرید می کنند و در موارد زیادی خیلی از آنها اینقدر در یخچال ها باقی می ماند تا فاسد شوند و جای آنها در نهایت در سطل زباله است.پس از همین حالا لیست خرید خود را آماده کنید و در جایی که زیاد تردد می کنید بچسبانید مانند درب یخچال و …

 

۶۵- به فروشگاه هایی سر بزنید که اکثرا موارد آنها برای حراج قرار داده شده اند در حال حاضر فروش گاه هایی هستند که با درصد تخفیف بالا کالا های خود را می فروشند که با پرس و جو از دوستان و بستگان می توانید آن ها را پیدا کنید مانند مجموعه فروشگاه های زنجیره ای شرق در تهران ، فروشگاه های زنجیره ای هایپر مارکت و مگا مال در تهران ، فروشگاه های زنجیره ای اتکا و رفاه در تهران ،فروشگاه های کوروش ،یاس در تهران و ….اگر محصول مورد علاقه شما برای حراج نبود سوال کنید و هر چند هفته یکبار سری به آنجا بزنید.

 

۶۶- تا می توانید تنها به خرید بروید زیرا اغلب در خرید ها افراد همراه پیشنهاد های مضاعف به شما می دهند که ممکن است در زمان محاسبه حسابی به خرج بیافتید به علاوه همیشه با شکم سیر به فروشگاه ها بروید برای خرید مواد غذایی تحقیقات نشان داده است افرای که با با شکم سیر برای خرید می روند خرید مواد غذایی آنها کمتر بوده.

 

۶۷- از بسکت یا سبد کوچک در زمان خرید استفاده کنید به جای استفاده از چرخ دستی بزرگ و حجیم ین کار علاوه بر اینکه در خرید شما تاثیر دارد بلکه باعث تمیرن ورزشی برای دستان و شانه های شما نیز می باشد.

 

۶۸- خرید نکنید به خاطر اینکه کوپن تخفیف در دست دارید! کوپن های خود را برای زمان مناسب قرار دهید و سعی کنید یک باره آنها را هدر ندهید.

 

۶۹- در کشورهای اروپایی در هر خرید برای هر پاکت یا پلاستیک یا نایلون خرید ۵ الی ۱۰ سنت دریافت می کنند در هنگام خرید که بهتر است برای خرید خود پلاستیک قابل حمل بیاورید تا از هزینه های غیر نیاز اجتناب شود که البته در کشور ما برای جلب رضایت مشتری این کار رایگان انجام می شود گرچه در ذهن داشتن این ترفند ها بهتر از دور از ذهن بودن آنهاست.

 

۷۰- از خرید های فصلی استقبال کنید! چه لزومی دارد دنبل مواد غذایی باشید که مربوط به آن فصل نیست که اغلب سرخانه ای و یا خارجی هستند که همین باعث می شود هزینه های خرید شما بسیار افزایش پیدا کنید سعی کنید از خوراکی های فصلی استفاده کنید و از دستورات مواد غذای و طرز تهیه آنها با خبر شوید.اگر فکر می کنید برای فصل آتی ممکن است چیزی نیاز دارید آن خوراکی را خریداری و فریز کرده و در فریزر نگاه داری کنید.

 

۷۱- غذاهای ارگانیک اکثرا گرانتر از معمولی ها هستند پس می توانید از آنها کمتر استفاده کنید خبر خوب این است که می توانید خیلی از میوه ها و سبزیجات را غیر ارگانیک خریداری کنید و نیازی به برچسب تایید آنها نیست.

 

۷۲- تاریخ بارندگی را چک کنید!محصولات گیاهی و سبزیجات و میوه ها با بارندگی قیمت آنها افت می کند پس اگر میوه ای در بازار نیست یا کم است تاریخ بارندگی را چک کنید.

 

۷۳- در موقع حساب کردن اجناس نگاهتان به فردی که حساب می کند باشد! اصلا به دور و اطراف نگاه نکنید.در فروشگاه ها اغلب طوری جنس ها را در خروجی چیدمان می کنند که آدامس ها شکلات ها و شیرینی به شما چشمک می زنند آنها را فراموش کنید مخصوصا آبنبات ها را.

 

۷۴- بطری های خود را بفروشید ! کانتینر های بازیافت شهرداری در هر منطقه وجود دارند می توانید قوطی های آلمینیومی و بطری های شیشه ای و … را بفروشید و مبلغ خوبی بابت آنها می دهند.

 

save money easilysave money easily

۷۵- خرید بالکی انجام دهید یعنی اینکه اگر از جنسی زیاد استفاده می کنید و خرید در مقیاس بالاتر برای شما ارزانتر است اینکار را انجام دهید مانند دانه های گیاهی برای پرورش گیاهان و میوه و سبزیجات

 

۷۶- آب زیاد بنوشید ! ممکن است اولش احمقانه به نظر برسد اما نوشیدن آب زیاد به جای نوشیدن نوشابه و آب میوه های اسانس دار و مخصوصا مشروبات الکلی هزینه های شما را به شدت بالا می برند نوشیدن آب علاوه بر این که صرفه جوی را برای شما در پی دارد بلکه به سلامتی شما کمک می کند و به چربی سوزی بدن شما در دراز مدت نیز کمک خواهد کرد.

 

۷۷- سبزیجات یخ زده بخورید! ممکن است قیمت روی سبزیجات بسته بندی شده شما را از خرید آنها متقاعد کند اما در نظر داشته باشید که راه های چاره ارزان تری نیز وجود دارد استفاده از سبزیجات یخ زده برای خورشت ها و غذا ها می تواند همینجا چند هزار تومنی صرفه جویی را در پی داشته باشد.

 

۷۸- ۲ برابر غذا درست کنید! بله درست است گاهی نیاز است ۲ برابر غذا درست کنید نه اینکه غذا زیاد بخورید بلکه می توانید گاهی چندین مدل غذا درست کنید و آنها را فریز کنید و در زمانی وقت کافی ندارید آنها را فوری گرم کرده و مصرف کنید.

 

۷۹- از Crock Pot ها یا اجاق گاز های کند استفاده کنید آنها برق کمتری مصرف میکنند نهایتا ۱۰۰ وات  که به شدت در مصرف برق شما تاثیر خواهند داشت.

 

۸۰- از دستگاه های کافی میکر یا قهوه ساز استفاده کنید  اگر از طرفداران قهوه هستید که می تواند در هفته بیش از ۴۵ هزار تومان صرفه جویی برای شما در پی داشته باشد.

 

۸۱- تمامی سکه های خود را جمع کنید!سکه های پراکنده خود را جمع کنید و برای یک نوشیدنی نگه دارید.

 

۸۲- به جای خرید اسنک از بیرون خودتان در خانه خوراکی های اسنکی را درست کنید هم سلامت هست و هم ارزان تر

 

۸۳- از خانه برای نهار فردا غذا درست کنید مطمئن باشید اگر درست نکنید فردا آن روز برای نهار مجبور خواهید شد چند برابر آن را برای نهار هزینه کنید.

 

۸۴- از تاریخ انقضای غذاها باخبر شوید و نگذارید بی خود و بی جهت آنها فاسد شوند،یه نکته کوچک به شما بگویم و این است که تاریخ انقضا در واقع بر میگردد به کیفیت و تازگی غذا نه اطمینان.معمولا غذاها بعد از تاریخ انقضاء هم مشکلی به وجود نمی اورند برای استفاده  البته منظور ما نگهداری صحیح است در جای مناسب مثلا شیر اگر ۱ روز از تاریخ آن بگذرد و در یخچال باشد باز هم مشکلی برای آن ایجاد نخواهد کرد البته لبنیات دیگر مانند ماست هم چنین حالتی دارند و حتی خوشمزه تر هم می شوند و می توان به عنوان دوغ نیز استفاده کرد.

 

۸۵- در دوشنبه های بدون گوشت شرکت کنید! یک روز در هفته را قرار دهید که در ان روز اصلا از گوشت استفاده نکنید در غذاهایتان مثل روز دوشنبه یا روز اول کاری در هفته و به جای ان می توانید از منابع غنی دیگر و ارزانتر استفاده کنید مانند سویا ،تخم مرغ ،لوبیا و …که جیب شما را پرتر از قبل هم می کند.

 

۸۶- مراقب غذاهای خشک باشید! اول از همه خوراکی های خشک را فریز کنید و از تابش نور افتاب آنها را در امان نگاه دارید.اینطور فکر نکنید که آنها چون خشک هستند پس تاریخ مصرفی ندارند.

 

۸۷- به جای ریختن شکر زیادی در کافه و چای و … نگه دارید برای استفاده های دیگر و به جای سفارش دادن آنها در رستوران ها می توانید در خانه نیز میل کنید.

 

 

مزایای حمل نقل عمومیمزایای حمل نقل عمومی

حمل و نقل

 

۸۸- هر زمان که ممکن است پیاده روی کنید یا دوچرخه سواری کنید! از این ساده تر نمی شود.برای رفتن به سر کار روزانه به باشگاه و اماکن دیگر از دوچرخه استفاده کنید هم سازگار با طبیعت است هم هزینه های شما را پایین می آورد و هم ورزش به حساب می آید.

 

۸۹- Car Pooling یکی از شیوه های سفر است که متاسفانه در کشور ما جزو پروژه های شکست خورده به حساب می آید که برای کاهش هزینه های سفرو کاهش هزینه های حمل و نقل درون شهری و همچنین کاهش آلودگی هوا و همکاری وروحیه تعاون را بالا برده به این ترتیب که شما برای رفتن به محل کار از یک خوردرو استفاده می کنید برای مثال ممکن است ۴ نفر از دوستانتان در مسیر شما قرار دارند یک نفر به نوبت روزانه ماشین می آورد و یا می توانند همه کرایه خود را با آن نفر که راننده است حساب کنند.

 

۹۰- بادچرخ های ماشین خود را تنظیم کنید ،تنظیم نبودن باد ماشین ها می تواند در اصطحکاک تایر ها با آسفالت کف زمین بیشتر شود و در نتیجه افزایش مصرف سوخت را در پی دارد.پس گه گاه این کار را انجام دهید و هزینه ای هم تنظیم باد ماشین برای شما نخواهد داشت.

 

۹۱- لوازم غیر ضروری و بلا استفاده در ماشین را خارج کنید و از شر آنها خلاص شوید چرا که هر چه اتومبیل وزن بیشتری را حمل کند متعاقبا سوخت بیشتری مصرف می کندکه سالیانه می تواند تا سقف ۱۰۰ هزار تومان صرفه جویی مالی را در پی داشته باشد.

 

۹۲- برای رانندگی خود محدودیت قائل شوید: چگونه ؟ هر بار که به بیرون می روید و از یک نقطه به نقطه دیگر را طی میکنید یک سفر محاسبه می شود برای کاهش سفر در هر بار بیرون رفتن کار های خود را انجام دهید مثلا داروخانه رفتن ،خرید کردن ،خرید لوازم و تجهیزات کامپیوتری و … را یکباره انجام دهید و مسافرت های ماشینی را به هفته ای ۱ بار برسانید.

 

۹۳- چمدان کم حجم با خود حمل کنید! همانطور که میدانید برای مسافرت های هوایی اگر بیشتر از وزن پیشفرض جنس همراه خود داشته باشید به ازای هر کیلو اضافه شارژ خواهید شد و مبلغی اضافی می بایست بپردازید پس این نکته را در ذهن داشته باشید هر چه بیشتر جابجا کنید می بایست مبلغ آن را پیش تر حساب کنید.

 

۹۴- از مزایای حمل ونقل عمومی بهره مند شوید! با یه حساب سر انگشتی می توانید ببینید چقدر اگر از مترو یا اتوبوس های BRT استفاده کنید چقدر صرفه جویی خواهید کرد در مصرف بنزین و استهلاک اتومبیل شخصی خود.

 

تمام سعی تیم آریا دانلود در ترجمه و گرد آوری مطالب ذکر شده این است که افراد شاغل و دانشجو و … بتوانند از داشته های خود بهتر و صحیح تر استفاده کنند و در مرحله دوم دارایی ها و اندوخته های خود را حفظ و ذخیره کنند.از این رو خواهشمند از مطالبی که ساعت ها وقت گذاشته شده برای آماده سازی آنها را به دقت خوانده و از کپی مطالب بدون ذکر منبع جدا خود داری کنید چرا که این کار شرعا و قانونا حرام است.

 

تهیه و گرد آوری : تیم تخصصی آریا دانلود

تبلیغات

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *