تبلیغات

۴۵ تاکتیک سوشال مدیا برای کسب و کارهای کوچک

بدون دیدگاه
45 تاکتیک سوشال مدیا برای کسب و کارهای کوچک

۴۵ تاکتیک سوشال مدیا برای کسب و کارهای کوچک را در این مقاله برای شما لیست خواهیم کرد. همانطور که ما روزانه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنیم و گویای وضعیت فعلی اینترنت ماست، اما آیا می دانید چه ترفند های ریزی و ساده وجود دارند که می تواند توجه دیگران را به سمت شما جلب کند؟ بارها از من سوال شده که از چه تکنیک هایی در سوشیال مدیاها استفاده می کنم و امروز تصمیم گرفتم درباره اش بنویسم بیایید با هم این نکات را بخوانیم. با ما همراه باشید در آریا دانلود.

۴۵ تاکتیک سوشال مدیا برای کسب و کارهای کوچک

 

سوشیال مدیا

سوشال مدیا

 

برخی از مطالب مرتبط در آریا دانلود که ممکن است به آن ها علاقه مند باشید:

۸ نکته موثر برای تقویت بازاریابی در پینترست

نکته هایی برای ارتقاء سریع در شبکه های اجتماعی

۸ نکته مهم در بازاریابی محتوا

۵۵ خصوصیت که کسب و کارهای نوپا را قدرتمند می کند

۱۱۷ شعار تبلیغاتی گیرا و موثر برای فروشگاه های اینترنتی

 

نکات کاربردی و برای همه پلتفرم ها :

۱- از Micro Content استفاده کنید

ممکن است بپرسید میکرو کانتنت چیست؟ پاسخ بسیار ساده است، همه اش درباره این است که چه طور کاربران را روی پلتفرم نگه دارید. خیلی از افراد، شرکت ها و برند های حال حاضر لینک هایی روی پلتفرم (فرض کنید اینستاگرام یا تلگرام) ارسال می کنند که به وسیله آن کاربران را از پلتفرم خارج کنند. یا فرض کنید می خواهید روی فیسبوک مطلبی ارسال کنید،Caption و لینک و قسمتی از محتوا را و عکس بند انگشتی از آن صفحه را بر میدارد که در واقع این کار جواب نمی دهد مخصوصا زمانی که می خواهید Engagement ایجاد کنید و کاربر را با محتوای خود درگیر کنید. ارزشی را که می خواهید ایجاد کنید به صورت اختصاصی در همان پست قرار دهید این کار باعث Engage کاربر می شود (ریتوییت،اشتراک گذاری،کامنت). عموما کاربران در شبکه های اجتماعی لینک هایی را که نمی بینند و محتوای آن را ندیده اند اشتراک نمی گذارند و حتی محتوایی که یک مقدار از آن می دانند و این لایه ایک هایجاد کرده اید را از بین می برد.

۲- دوباره به اشتراک بگذارید، شاید افراد دیگری که ندیده اند بازدید کنند.

۳- از ویدئو های خود فایل GIF بسازید.

۴- همیشه قبل از کامنت گذاشتن Reply را لایک کنید.

۵- مراقب پلتفرم های جدید باشید و به محض آمدن آن ها را امتحان کنید. ازخودتان سوال کنید چند سرویس مشابه آپارات در داخل کشور می شناسید؟

 شاید علاقه مند باشید در مورد بنیاد محتوا یا سنگ بنا یا کرنر استون هم بخوانید:

کرنر استون چیست و چه اهمیتی دارد

 

استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام

 

در رابطه با اینستاگرام (Instagram)

۶- نام کاربری خودتان را آریا دانلود با کلمات کلیدی بسازید و بهینه سازی کنید. برای مثال اگر شما برند هستید و می خواهید زمانی که جستجو می شوید با اسم خودتان بالا بیایید در جستجو هاپس باید نام کاربری خود را تغییر دهید و چیزی با معنی بگذارید. برای مثال اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنید و می خواهید دیده شوید اسم خودتان را از روی نام کاربری بردارید و چیزی بگذارید که در ابتدای آن دیجیتال مارکتینگ- Digital Marketing دیده شود.

۷- از متن های زیر لینک ها غافل نشوید و از آن ها برای ترغیب کاربر به کلیک و انجام فعال استفاده کنید. بای مثال اگر می خواهید محصول-خدمت-سرویس خود را پروموت کنید و یا آفر ۵۰%، خرید رایگان کتاب استفاده کنید البته مطمئن شوید مردم را اگاه می کنید از چیزی که می خواهید به آن ها ارائه دهید که چه چیزی می خواهند به دست بیاورند و چه مبلغی باید بپردازند.

۸- در روز ۳ الی ۴ بار انتشار مطلب داشته باشید. ممکن است همین الان برخی از خوانندگان محترم بگویند که این کار یعنی اسپم، اما اسپم نیست. اگر شما یک بار در هفته یا یک بار در طی روز مطلب ارسال کنید مطلب شما گیرا نخواهد بود، سوشیال مدیا یعنی در لحظه کار کردن و به روز بودن و مطلب شما هم چیزی نیست که برای سال ها بماند و کاربر جذب کند پس واقع بین باشید. بیشتر مطلب ارسال کردن به منزله بیشتر دیده شدن است و شانس دیده شدن محتوای خود را بالا خواهید برد و درصد درگیری کاربر با محتوای خود را بالا خواهید برد. محتواها لحظه های کاربر شما را می سازند. در نتیجه تا می توانید محتوا ارسال کنید. البته تا جاییکه می توانید محتوای خوب ارسال کنید ادامه دهید.

۹- تعداد # هشتگ ها را به حداکثر برسانید و آن ها را در کامنت اول بعد مطلب ارسال کنیدهمیشه در مورد این تگ ها بحث می شودکه می گویند نگذارید بیشتر ۳ هشتگ باشد! آیا استفاده زیاد به معنای اسپم است؟ به نظر می رسد …. باشد و خیلی چیزهای دیگه. ببینید آن هایی که میلیون ها فالوور دارند قطعا این کار را انجام نمی دهند اما ما اینجا در مورد کسب و کارهای کوچک صحبت می کنیم که حداکثر می توانند ۳۰ هشتگ بگذارند، معمولا هشتگ ها را در پیج های زیر ۵۰۰K می بینید و حتی زیر ۲۰ هزار با این ابزار می توانید زودتر به افراد مخاطب خود دسترسی پیدا کنید. مثال واضح تری بزنم اگر در صنعت خود پیج هایی را میبینید که همیشه بالا هستند حتی با پست های کمتر از شما و فالورهای بیشتری جذب کرده اند یکی از دلایلش همین است و آن حداکثر کردن هشتگ هاست بیشتر دیده می شوند.از هشتگ های Long tail یا طولانی استفاده کنید. از هشتگ ها در Caption استفاده نکنید. اگر از هشتگ ها در کامنت اول استفاده کنید آن ها دیده نمی شوند و به ظاهر اسپمی هم به نظر نمی رسند.

۱۰- از ویدئو ها بیشتر و بیشتر استفاده کنید. دوروبرتان را نگاه کنید همه می گویند از ویدئو مارکتینگ استفاده کنید. در اینستاگرام شما یک دقیقه زمان خواهید داشت. از ویدئو ها در فرم های مختلف استفاده کنید مانند بومرنگ و ثابت نباشید. هیجان ایجاد می کند این کارو به حرکت وا می دارد میبینند که پیج شما زنده است.

۱۱- در ویدئو های خود از متن استفاده کنید، ویدئو های شما بایست متن داشته باشند پیشنهاد من موضوع در ابتدا و زیر نویس است. همانطور که می دانید این پلتفرم می تواند ویدئو ها و موزیک های شما را به صورت اتوماتیک غیر فعال کند پس ممکن است شنیده نشوید اما زیر نویس کار را برای شما اوکی می کند.و توجه آن ها را جلب می کند. و اما از چه ابزارهایی برای این کار استفاده کنیم ما در آریا دانلود به شما چند ابزار معرفی می کنیم که البته در صورت درخواست شم ادر کامنت ها می توانیم با لینک مستقیم برای شما قرار دهیم.

نرم افزار HandBrake

نرم افزار Brosoft Video Converter

نرم افزار Videopad Video Editor

نرم افزار Movavi Video Editor

نرم افزار Dotsub

هر کدام از این نرم افزارها دارای ویژگی های جالب و به خصوصی هستند.

۱۲-از ویژگی تصویر چند عکس در یک پست اینستاگرام استفاده کنید. عالیه مخصوصا برای محصولات یه شرکت و عالی تر برای فروشگاه های اینترنتی از این طریق می توانید محصولات مختلف را با ورق زدن به نمایش بگذارید. و یا حتی می توانید به صورت داستانی محصول و خدمت خود را ارائه کنید. همیشه از ابزارهای جدید استفاده کنید. از این خصوصیت می توانید کاربران خود را از کارهای خود و اتفاقات شرکت و پیرامون خود با خبر سازید مثلا برای رویدادهای نمایشگاهی.

سعی کنید قبل از افراد دیگر ابزارهای جدید حوزه دیجیتال مارکتینگ را امتحان کنید چرا که در این صورت است که مزایای آن را زودتر دریافت خواهید کرد.

 

۱۳- از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده کنید، ۵ الی ۱۰ بار در طی روز، به عقیده من استوری هایی که در اینستاگرام منتشر می شوند از اسنپ چت بهتر است، برای یک برند من روزانه ۵ الی ۱۰ بار را پیشنهاد می کنم. اگر روزانه ۲ بار استوری بفرستید مطمئن باشید دیده نمی شوید. اگر می خواهید دیده شوید این راهش است.

۱۴-از محتواهایی که قبلا گذاشته اید استوری تهیه کنید و یا از محتواهایی که خارج از اینستاگرام هستند و مرتبط با کار شما است تهیه کنید نیاز نیست همیشه خودتان در تصویر باشید، محتوا را ویرایش کنید و از استوری پرموت کنید می تواند از سایت های دیگر باشید یا سوشیال های دیگر و حتی کمپین های دیگر! افرادی هستند که استوری تماشا می کنند و شما طبیعتا می خواهید محتوای شما را ببینند.

۱۵- از خصوصیت Mention در استوری ها استفاده کنید که این کار باعث دیگر شدن افراد بیشتر می شود، از این طریق می توانید دوستان، اینستاگرامرها،هم دانشگاهی ها و همکاران خود را دعوت کنید در پروژه ها و کارهای دیگر خود و حتی می توانید خودتان را نیز منشن کنید اگر می خواهید افراد شما را ببینند و از آن طریق وارد پروفایل شما بشوند و Bio شما را مشاهده کنند. برای تیم سازی این قابلیت عالی است.

۱۶- از نام کاربری خود در Mention ها استفاده کنید بدین ترتیب افراد می توانند کلیک کنند پروفایل شما را ببینند، و روی لینکی که روی Bio شما است کلیک کنند.چرا این کار مهم است؟ دلیلش این است که کاربران هیچ گاه پروفایل مشا را نمی بینند و اکثرا فید های شما را تماشا می کنند این کار برای پروموشن ها عالی است. ببینید شما نمی توانید کمپین های جذب فالوور در اینستا داشته باشید شما می توانید آن ها را هل دهید به سمت سایت شما بیاییند و از این طریق می توانید ببینید چند نفر از پیج شما به سمت سایت شما آمده اند با ابزارهای UTM و Tracking …

۱۷- نیاز است برای فریاد های خود پول خرج کنید! اینفلوئنسرهای ایسنتا را پیدا کنید به آن ها بگویید ۱۰۰ هزار تومان و یک شام آن ها را دعوت می کنید. نیاز نیست مبلغ خیلی بالایی باشد ممکن اندازه گیری پس از انجام کار است اینجا صحبت از برندینگ است. فقط یک بار انجام دهید. این هم مانند قبلی ها برای یک بار فایده ندارد حداقل ۵ بار برای یک ماه با افراد مختلف را تست کنید. اگر شما بخواهید یک دوچرخه بخرید آیا با یک بار دیدن تبلیغ ترغیب می شوید ؟ مشخص است که نه حتما باید چندین بار ببینید.

 

 

توئیتر

توئیتر

توئیتر

۱۸- از تصاویر،ویدئو و Gif در زمان لینک کردن استفاده کنید.

۱۹-در Reply کردن از ویدئو استفاده کنید. این کار به ندرت انجام می شود. اما برای رشد و پرورش یک جامعه عالیست مخصوصا اگر شما یک شرکت هستید این شانس را دارید که از این طریق دیده شوید. ویدئویی مانند ممنون از ریتوئیت و چیزهای ساده دیگر.

۲۰-از هشتگ های به خصوص استفاده کنید، از اینفلوئنسر ها دعوت کنید به سوالات پاسخ دهید.

۲۱-یکی از توئیت های مرتبط و خوب اجرا شده را پیدا کنید و در پروفایل خود قرار دهید اگر مواقعا توئیت محبوبی در اختیار دارید یا کمپین و هر چیزی، می توانید آن را در پروفایل خود پین کنید.این اولین چیزی است که هم هایلایت است و کاربر در پروفایل شما می بیند.

۲۲-فایل های گیف مرتبط با برند خود بسازید و همه جا از آن استفاده کنید. این کار هم به ندرت انجام می شود. از سرویس Giphy که معدن جستجوی گیف است استفاده کنیدبرند ها به خوبی این ابزار را می شناسند. کلمه کلیدی خود را در انجا جستجو کنید. هر چیزی می تواند باشد….

۲۳-از قابلیت سرچ توئیتر برای دردهای مردم استفاده کنید، فرض کنید فردی گوشی اش را گم کرده یا خراب شده و ماشینش خراب است و … لایک کنید و پیام همدردی بگذارید و بگویید چقدر از این که اون ناراحت است شما هم متاسفید با پیام های او درگیر شوید و حتی می توانید کم کم او را به مشتری تبدیل کنید. و از قابلیت سرچ Advance در توئیتر بهره گیرید و سرچ های زمان دار و با کلمات کلیدیو در منطقه ای خاص انجام دهید و افراد دوروبر خود و مشتریان دوروبر خود را پیدا کنید این قابلیت عالی است. این از قوی ترین ابزارهای توئیتر است.

۲۴- روزانه فعالیت کنید! از هشتگ هایی مانند: روزهای هفته،انگیزشی،آفرها و … استفاده کنید.

۲۵- از توییتر به عنوان پروموتر محتوای خود استفاده کنید و همچنین پروموت کردن پلتفرم های دیگر برند خود از طریق توییتر.

۲۶- چندین بار در روز در توئیتر پست ارسال کنید.این یک مقدار بد است که باید در توئیتر خیلی بیشتر و بیشتر پست بگذارید تا دیده شوید و یک پلتفرم Nonstop به حساب می اید و کاری هم نمی توان کرد.

۲۷- اگر می خواهید ویدئوهایی خودانی در توئیتر داشته باشید باید آنها را Cut کنید.

۲۸- اگر می خواهید پیغام های DM  در توئیتر ارسال کنید یعنی همان Direct Msg به مخاطبین خود بگویید که این پایام ها خودکار ارسال می شود و از طرف من نیست و همین باعث میشود که برای آن ها قابل قبول باشد.

 

فیس بوک

فیس بوک

 

فیس بوک

۲۹- ویدئوهای طولانی مدت بسازید  اگر از تبلیغات در  فیس بوک استفاده می کنید. فیس بوک تبلیغات ویدئویی را در وسط ویدئ ها قرار می دهد پس بهتر است ویدئوهای شما بیشتر از ۵ دقیقه باشد.

۳۰- کارهای گروهی و درون گروهی انجام دهید.

۳۱- روزانه پست ارسال کنید. سه بار در روز پست ارسال کنید به صورت: WLB

Wake  – صبح

Lunch – زمان ناهار

Bed –  زمان خواب

۳۲- سریع کابران را درگیر کنید و الگوریتم فیسبوک چیزی شبیه این کار می کند مانند برگزار کردن آزمون و مسابقه و پرسش و پاسخ یه جورایی باید الگوریتم را هک کنید. از دوستان خود بخواهید برای شما کامنت بگذارند در ابتدا یعنی دقیقا بعد از پست گذاشتن نه دیرتر.

۳۳- وقتی به سراغ تبلیغات میروید به دنبال کشورهای ارزان نروید. اینطوری فیسبوک فکر می کند شما می خواهید فقط نمایش دهید و به دنبال پروموشن و فروش و… نیستید.

۳۴- برای Description های خود از متن کوتاه استفاده کنید.

۳۵-پیام رسان فیس بوک بیشترین کاربران را در جهان دارد و در جایگاه سوم است. یه جورایی همه مجبورن از آن استفاده کنن و باید این را درک کنید. درک کنید که چت کردن در بین کاربران محبوبیت دارد.

۳۶- اگر آفر خاصی دارید آن را مخفی نکنید. بزارید اولین چیزی که کابران می بینند آفر شما باشد. و نگذارید کاری برای بدست آوردن آن انجام دهند.

۳۷-از ایمیل های خود و مخاطبین خود در فیس بوک لیستی بسازید و با آن ها در ارتباط باشید.

۳۸-سرویس فیس بوک پیکسل را ران اندازی کنید، سیستم رصد تبدیل فیس بوک که پیکسل نام دارد به شما کمک می کند که کدام نوع تبلیغ برای شما دارای بازده بهتری بوده.

۳۹-دوره گذاشتن عکس و لوگو روی تصایور تمام شده، بهتر بگویم مردم حالشان از تبلیغات بد می شود، لوگو خود را از روی تصاویر بردارید.

۴۰- کامنت های مردم را در کامنتشان لایک کنید.

۴۱- تبلیغات و رویداد های خود را که ساخته ای به صورت Live Stream اجرا کنید.

۴۲- از کابران بخواهید که برای شما به اشتراک بگذارند. این کار برای شما جادو می کند.

۴۳- مسابقه بگذارید اما… کوتاه و حساس کنیدش برای مثال بگویید هر کسی زودتر کامنت بگذارید و نفر بعدی نیز کمتر از ۱ دقیقا بگذارد جایزه می گیرد.

حقه این است که سوشیال نباید خسته کننده باشد اگر باشد باختید!

منبع: آریا دانلود

تهیه و ترجمه: سید محمد رضا فرحناک فر

تبلیغات

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *