تبلیغات

کرنر استون چیست و چه اهمیتی دارد

بدون دیدگاه
کرنر استون چیست و چه اهمیتی دارد

کرنر استون چیست و چه اهمیتی دارد (what is cornerstone content)،اخیر در پلاگین پرطرفدار Yoast SEO امکان جدیدی به نام مقاله بنیاد محتوا یا کرنر استون که جلو تر بیشتر شما را با معنا و مفهوم آن آشنا خواهیم کرد، در حقیقت مقالاتی هستند که بیشترین ارزش را در سایت شما دارند، این مقالات بر کسب و کار شما اثر می گذارند و با ماموریت سایت شما ارتباط برقرار می کنند و البته فوق العاده عالی نوشته شده اند. این ها مقالاتی هستند که شما می خواهید بیشترین رنک را در مورتوهای جستجو داشته باشند. مقالات کرنراستون تشریح کننده هستند معمولا و ترکیبی از مطالب درونی پست های وبلاگ یا Blog post  هستند. با ما همراه باشید در آریا دانلود.

مقاله بنیاد محتوا را مدیران وب سایت های وردپرسی بخوانند

نکته : در تمام مقاله امروز منظور ما از کرنر استون همان مقاله بنیاد محتوا یا Cornerstone content می باشد.

واژه کرنر استون به معنای سنگ هرمی شکل و دارای زاویه و به طور کلی سنگ های ۳ گوش را می گویند.در این مقاله که به صورت اختصاصی توسط آریا دانلود ترجمه شده محتوای Cornerstone را تشریح می کنیم به شما می گوییم Cornerstone content چیست و چرا اهمیت دارد در سئو، چگونه این نوع محتوا را نگارش کنیم و چه طور بایست از پست های خود به کرنر استون لینک دهی کنید. ممکن است کرنر استون را با نام مقاله بنیاد محتوا نیز مشاهده کنید در وب سایت ها.

خوب رسیدم به سوال اول مقاله بنیاد محتوا

کدام محتوای من هرمی شکل یا کرنر استون هستند؟

در انتخاب کرنر استون خودتان دقت کنید. به چهار یا پنج صفحه ای که مایل هستید یک مراجعه کننده سایت شما اول آن را ببینید فکر کنید. این چهار، پنج مورد می شوند محتوای cornerstone شما . کدام محتوا سایت شما با ارزش تر است؟ کدا محتوا از همه بیشتر کاربر را به خود جذب می کند و کامل و معتبر است؟ شما بایست مقالات کرنر استونی بنویسید که می خواهید کلمات کلیدی آن به طور قطع رنک در SERP بگیرند.

به این ترتیب در صورتیکه از سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا به اختصار WP استفاده می کنید و از پلاگین Yoast SEO استفاده می کنید در اپدیت جدید گزینه ای افزوده شده که از شما می پرسد ایا مقاله ای که می خواهید منتشر کنید Cornerstone  است یا خیر در صورتیکه تیک این گزینه را بزنید افزونه Yoast SEO کمک می کند تا یک ساختار لینک دهی داخلی قابل اطمینان و استوار بسازید. ابزار پیشنهاد لینک Yoast اولویت بندی مقالات را که با تیک cornerstone content علامت گزاری شده اند را نمایش می دهد.

 

در صورتیکه وب سایت شما بزرگ است طبیعا کرنر استون های بیشتری نسبت به سایت های کوچکتر خواهید داشت. احتمالا بیشتر از یک تاپیک خواهید نوشت (پس اطمینان حاصل کنید که در هر طبقه بندی موضوعی یک کرنر استون دارید).

 

چرا مقاله بنیاد محتوا در سئو حائز اهمیت هستند؟

cornerstone content نقش قابل توجهی در استراتژی سئو دارد. می تواند بسیار سخت باشید در بین کلمات کلیدی محبوب رنک گرفت. رویکرد cornerstone کمک می کند تا مقابله کنید با واژه های مورد جستجو رقابتی. اگر شما محتواهای زیادی شبیه به هم در بلاگ پست های خودتان تولید می کنید نیاز هست که به گوگل بگویید مهمترین آن ها کدام هست در غیر اینصورت شما در حال رقابت با محتواهای خودتان هستید برای گرفتن یک جایگاه در SERP منظور ما از SERP همان نتایجی هستند که در جستجوهای گوگل به کاربر نمایش داده می شوند. اگر شما ساختار لینک دهی داخلی صحیحی بین پست های خودتان ارائه کنید در واقع به گوگل نشان می دهید کدام مقاله از سایت شما دارای اهمیت بیشتری است.

 

ساختار لینک دهی در محیط مقاله بنیاد محتوا چه گونه باشد

مقالات کرنر استون بایست در بالترین نقطه و در راس هرم باشند به این معنا که در صفحه index.php شما وجود داشته باشند که مراجعه کننده به سایت شما تنها با یک کلیک به آن مسیر هدایت شود این حالت ایده ال است و تمامی مقالات مرتبط به آن را به کرنراستون مد نظر لینک کنید.متعاقبا شما در مقالات جدید که می نویسید سعی میکنید زوایای دیگری را در رابطه با کرنراستون نوشته شده را در نظر بگیرید و لینک بیلدینگ داخلی را انجام دهید. اینجا می توانم به شما بگویم نوشتن مطالب بیشتر و معتبرتر و لینک دهی به کرنراستون احتمال رنک گرفتن بالاتر در گوگل را به شما می رساند.

برای مثال من در آریادانلود شروع به نوشتن پست هایی در رابطه با مبحث شیرین کپی رایتینگ می کنم و در هر پست به بررسی زوایایی از کپی رایتینگ می پردازم و یکی از مطالب سایت پست کرنراستون ما است با عنوان : آموزش جامع کپی رایتینگ در آریا دانلود .پُر واضح هست که در مطالبی که در سایت نوشته می شود و مرتبط هستند را تحت همین عنوان به کرنر استون لینک می کنم.

 

لینک دهی داخلی در پلاگین Yoast SEO

در صورتیکه از این پلاگین استفاده می کنید البته نسخه پریمیوم قابلیت لینک دهی داخلی برای شما وجود دارد و پیشنهاد هایی به شما می دهد محتوای شما را تحلیل می کند و لغت نامزد را پست های مشابه را تعیین می کند.اینها مطالبی هستند که شما بایست لینک سازی کنید. مقالات کرنراستون به صورت مجزا محاسبه می شوند در این پلاگین و این نشان می دهد یوست رفتارگوناگونی در برخورد با مقالات خود نشان می دهد.

در صورتیکه می خواهید افزونه اصلی Yoast را از سایت اصلی خریداری نمایید به همراه لایسنس معتبر آریا دانلود می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

 

نوع محتوای صفحات کرنر استون

بنیاد محتوا از صفحات حاوی مطالب و محتوای شما است دقت داشته باشید صفحاتی که در انها چگالی مالتی مدیا بیشتر است و یا از صفحات آیفریم استفاده شده را به عنوان بنیاد محتوا قرار ندهید. همچنین می توانید یگ بلاگ پست را انتخاب کنید و یا یک صفحه از آن بسازید. محتوای این صفحه باید مستمر به روز رسانی شود که گوگل اینکار را دوست دارد. محتوای کرنر استون یا بنیاد محتوا باید حاوی توضیحات باشد پس قطعا شما باید محتوایی آموزنده تولید کنید. شما باید کلمات کلیدی رقابتی را به رنک برسانید.

مقالات بنیاد محتوا نسبتا بلند هستند و هر چیزی که پیرامون عنوان تاپیک لازم است باید در محتوا آورده شود تا به خوبی تایتل را پوشش دهید البته این کاملا به مهارت نگارش شما بر می گردد. همانطور که می دانید مطالب طولانی خیلی خوانده نمی شوند توسط کاربران مخصوصا اینکه در یک صفحه باشند. استفاده از هدینگ ها را فراموش نکنید. ارائه یک قراردادن فهرست راهنما درابتدای کرنر استون شما می تواند ایده بسیار خوبی باشد برای نویگیشن بهتر کاربران.

 

۵ مرحله به سوی رویکرد عملگرایانه کرنر استون

حالت ایده ال این است که شما بایست تحقیقات وسیعی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید با هر ابزاری که می دانید و می توانید سپس می توانید مقاله ای عالی، آموزنده و زیبا نگارش کنید برای کرنر استون. اما اگر فرصت کافی برای این کار ندارید چه باید کرد؟ اگر صد ها مقاله قبلا نوشته اید چه طور؟ در اینجا پیشنهاد می کنیم به ۵ مرحله زیر به دقت توجه کنید چرا که در این مراحل کشنده های مقاله بنیاد محتوا را به شما نشان می دهیم.

مرحله اول : به کلمات کلیدی خود فکر کنید

کلمات کلیدی ضروری خود را که می خواهید رنک بگیرند را پیدا کنید و اینکار را با تحقیق انجام دهید  کرنر استون شما باید برای رقابتی ترین کلمات کلیدی بهینه سازی شود.

 

مرحله دوم : بهترین پست را انتخاب کنید

پست های سایتتان را بررسی کنید و کلمات کلیدی بهینه شده دوروبر ان را به دقت ببینید  کدام پست شما بهتر است؟ از این به بعد آن مطلب کرنر استون شما است.

 

مرحله سوم : مجدد بنویسید

مطالب کرنر استون خود را بازنویسی کنید آن را جذاب و سئو کنید، گسترش بدهید متن را و اطمینان حاصل کنید که محتوای آن به روز است اینطور بگویم که آن محتوا را هر چند وقت بایست به روز نگاه دارید.

 

مرحله چهارم : پست های دیگری را که محتوای طولانی دارند را بهینه سازی کنید

بلاگ پست های مشابه با کرنراستون شما بایست با کلمات کلیدی بلند و هم عنوان با تایتل کرنر استون شما لینک شوند.

 

مرحله پنجم : لینک سازی از پست های طولانی به پست کرنر استون را انجام دهید

شما باید به گوگل بگویید که مقاله بنیاد محتوای جدید شما مهمترین است در سایت اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی بلند شما نیز به مقاله بنیاد محتوا یا همان کرنراستون شما  لینک شده باشند.

 

ساختارسایت شما بسیار در سئو حائر اهمیت است. داشتن ساختار مطلوب و قوی به این معنی است که موتورهای جستجو و هم کاربران بدون زحمت  راهنمایی شوند به سایت شما و مطلب مورد نیاز خود را پیدا کند.

منبع : ترجمه شده توسط آریا دانلود

تبلیغات

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *